Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• To jest wiadomość roku oraz prawdopodobnie kilku przyszłych lat. Robert i Ania Lewandowscy będą mieli kolejne dziecko. Robert poinformował o tym w trakcie meczu Bayernu z Olympiakosem. Wynik meczu dostosował do liczby potomstwa.

• Nie ostatnie to dobre wiadomości ze świata sportu i położnictwa. Jarek Bieniuk, były zawodnik, także będzie ojcem. Po raz czwarty już. Niestety nie poinformował o tym w trakcie meczu, bo Lechia Gdańsk nie jest w stanie strzelić tylu bramek.

• 14-letnia wokalistka Roxana Węgiel wydała swoją pierwszą książkę, pt. „The X Book”. Publikacja ma 200 stron i już jest bestsellerem Empiku. Melchior Wańkowicz też zadebiutował w wieku 14 lat i jego literaturę również trudno zakwalifikować do określonego gatunku literackiego.

Włodzimierz Czarzasty opowiedział dowcip tygodnia: Gdybym wiedział, że Piotrowicz jest w PZPR, tobym z niej wystąpił. Mój dziadek mawiał: Gdybym wiedział, że nie starczy, tobym się nie brał za picie…

• Były piłkarz Piotr Świerczewski ogłosił, że będzie walczył w MMA, czyli mieszanych sztukach walki. Mnie to nie dziwi. Piotr wraz z Radkiem Majdanem zostali skazani w 2010 r. za bójkę z policjantami. Z zapisu monitoringu jasno wynikało, że przed walką też sporo mieszał.

Katarzyna Skrzynecka pojawiła się na okładce dwutygodnika „Viva!” z nie lada okazji. Aktorka zrzuciła 20 kilogramów wagi. Kiedyś sukces mierzono osiągnięciami. Dziś kilogramami.

• Kolejne zmiany dyrekcji Programu III PR. Nie warto wymieniać nazwisk, bo zaraz się zmienią. Magda Jethon, była dyrektor stacji, wyznała, że legendarną Trójkę zdewastowały szkodniki.

Polityka 46.2019 (3236) z dnia 12.11.2019; Kultura; s. 90
Reklama