Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Patrycja Markowska wyznała publicznie, że przeżywała kryzys w związku i korzystała z porady terapeuty. Ta wiadomość szybko stała się popularniejsza od ostatniej płyty wokalistki. Kryzysy z kobietami są jak koncert. Najpierw nowości, a potem wracają największe przeboje.

• Serial „Młode Wilki 2.0” trwa. Antoni Macierewicz wypowiedział się na temat Jarosława Jakimowicza, swego fana: „Jest wybitnym artystą, dziennikarzem, człowiekiem świata sztuki”. No tak. A potem nastąpiła eksplozja.

• To jest wiadomość roku. 72-letni Karol Strasburger został ojcem córeczki. Gratulacje. Spełniło się wielkie marzenie Karola. Wreszcie wraz ze swoją rodziną będzie mógł wziąć udział w „Familiadzie”.

• Wielki sukces polskiej piosenki. 12-letnia Wiktoria Gabor, znana lepiej jako Viki Gabor, wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Nie wiadomo jednak, kto cieszył się bardziej – ona czy prezes Jacek Kurski. TVP ma w sobie coś z dziecka. Nie przeżyje bez cudzych pieniędzy.

• Afera w programie „Mam Talent!”. Jurorka Agnieszka Chylińska zarzuciła jednemu z uczestników, że „zachowuje się jak palant”. Tomasz Baran wykonywał sztuczki z piłką do kosza, a jego mikrofon przestał działać. Niestety większość palantów występujących w mediach ma sprawne mikrofony.

Daniel Olbrychski miał wypadek na polnej drodze niedaleko Brwinowa. Skuter, którym jechał aktor, zderzył się z samochodem osobowym. Podobno aktor jechał bez świateł. Mnie to nie dziwi. Trudno światła skutera skierować na siebie.

Isabel Marcinkiewicz wystąpiła w programie „Skandaliści”, gdzie tradycyjnie opowiadała o swoim byłym małżonku. Co ważne, dostała niedawno zakaz wypowiadania się o nim. Jest taki rodzaj kobiet, które nie mając nic do powiedzenia, używają do tego bardzo wielu słów.

• Była żona Michała Wiśniewskiego Dominika Tajner została oskarżona o wyłudzenie kredytu w wysokości miliona złotych. Grozi jej 10 lat więzienia. Mnie szkoda w tym wszystkim Michała. Na 10 lat może zniknąć ostatnia osoba, która potrafiła wysłuchać jego piosenek do końca.

• Jak donoszą media, Dariusz Krupa, były mąż Edyty Górniak odsiadujący aktualnie wyrok sześciu lat pozbawienia wolności, pisze książkę o swoim małżeństwie. Premiera za dwa lata. No, chyba że będzie amnestia. To wtedy i autor, i książka wyjdą wcześniej.

Serwis Pudelek, uczący młode pokolenie pogardy do każdej odmienności, zmienił szatę graficzną. Król serwisów rozrywkowych zaczyna nowe życie – ogłasza Tomasz Machała. Zabawne. To tak, jakby narodowcy ogłosili: nasze koszule nie są teraz brunatne, tylko écru.

Michał Figurski, zwany pierwszym cukrzykiem RP, powołał do życia fundację Najsłodsi, której celem jest edukacja oraz pomoc osobom chorym na cukrzycę. Szybko pojawiły się zarzuty, że dziennikarz lansuje się na chorobie. Autorzy ewidentnie nie lansują się na inteligencji.

• Tancerka Ida Nowakowska wyznała, że idealnym miejscem na szukanie swojej połówki jest kościół, a nie aplikacja Tinder: „Gdybym była wolna, chodziłabym na msze. Tam są najfajniejsze wolne partie”. Mocne wyznanie. Trzeba jednak poczekać, aż druga połówka skończy odprawiać mszę.

• Aktorka Sylwia Gliwa rozwodzi się z mężem, kierowcą rajdowym Marcinem Biernackim. To on złożył pozew rozwodowy, z – uwaga – zawiadomieniem, że żona się nad nim agresywnie znęca. Sprawdziłem. Sylwia występuje w serialu „Na Wspólnej”. Czyli jednak to prawda.

Polityka 49.2019 (3239) z dnia 03.12.2019; Kultura; s. 102
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nowe leki na odchudzanie podbijają świat. Czy właśnie odkryliśmy Święty Graal?

Czy nowe leki na odchudzanie, które właśnie zalewają zachodnie rynki, to największa rewolucja w medycynie od czasów antybiotyków? Jeśli tak, to może nas czekać również rewolucja społeczna.

Paweł Walewski, Łukasz Wójcik
23.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną