Kultura

Seksi polo

Playboys wystąpią w Zakopanem. Playboys wystąpią w Zakopanem. Tomasz Radzik/Superexpress / EAST NEWS
Program koncertu sylwestrowego w TVP pokazuje, w jakim kierunku rozwija się hołubione przez dzisiejszą władzę disco polo. Z piosenek dowiemy się, że w życiu Polaka liczą się kasa, używki, a przede wszystkim swobodny seks. Mało to współgra z prawicowymi „wartościami rodzinnymi”.
Czadoman (Paweł Dudek).Tomasz Radzik/Agencja SE/EAST NEWS Czadoman (Paweł Dudek).

Na liście płac sylwestrowego koncertu w Zakopanem mamy najliczniejszą jak dotychczas reprezentację disco polo na tego typu imprezach. Obok Martyniuka są tu Piękni i Młodzi, Playboys, Bayer Full, Boys i Weekend. To właśnie za sprawą ostatniego z wymienionych zespołów rozdęty przez PiS temat tzw. seksualizacji dzieci nabrał nieoczekiwanych znaczeń latem, podczas zorganizowanego przez tę samą co zakopiański sylwester Telewizję Publiczną i lokalny samorząd Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach. Wokalista Weekendu Radosław Liszewski w czasie wykonywania piosenki „Jesteś zarąbista” przykucnął obok siedzącej pod sceną kilkuletniej dziewczynki i patrząc jej w oczy śpiewał „Umiesz kręcić pupą, fajnie ruszasz się.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Kultura; s. 100

Czytaj także

Ja My Oni

Ula: Zaczęło się od typowego lesbijskiego zauroczenia

Przyjechałam do Łodzi z małej wioski w 1983 r. Do liceum. Moją trzecią fascynacją była koleżanka z bursy. W bursie to nie mogło się rozwinąć (nocą panie robiły nam naloty, z zaglądaniem pod kołdry).

Edyta Gietka
18.08.2020