Kultura

Przemoc nie bagatela

Przemoc w teatrze

Alina Czyżewska (ur. 1980 r.) – działaczka społeczna, członkini Kultury Niepodległej. Alina Czyżewska (ur. 1980 r.) – działaczka społeczna, członkini Kultury Niepodległej. Leszek Zych / Polityka
Już na studiach słyszysz, że aktor ma zdjąć majtki bez dyskusji. Przekraczanie prywatności na próbach łatwo przenosi się poza nie – mówi Alina Czyżewska, aktorka i działaczka społeczna.
„Nie umiemy reagować, mamy kłopot z solidarnością. Łatwiej jest „nie wtrącać się”, nie widzieć.”materiały prasowe „Nie umiemy reagować, mamy kłopot z solidarnością. Łatwiej jest „nie wtrącać się”, nie widzieć.”

ANETA KYZIOŁ: – Dziewięć pracownic krakowskiego Teatru Bagatela, które w listopadzie ujawniły mające trwać wiele lat molestowanie przez dyrektora teatru, zeznaje przed sądem, postępowanie prowadzi prokuratura. Dlaczego dopiero teraz?
ALINA CZYŻEWSKA: – Rozumiem, że może być trudno to zrozumieć komuś, kto przychodzi na sam finał sprawy, kiedy to wychodzi na wierzch. Ale tak z ręką na sercu, ile razy sami zareagowaliśmy, gdy widzieliśmy, że ktoś bije na ulicy dziecko albo psa?

Polityka 2.2020 (3243) z dnia 07.01.2020; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Przemoc nie bagatela"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021