Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Blanka Lipińska, zwana Elizą Orzeszkową porno, z okrzykiem: „Niech internet zapłonie”, pokazała zdjęcie ze swoim nowym wybrankiem, niejakim Baronem. Małgorzacie Rozenek przybyła silna konkurencja. Wszystko naokoło drożeje, z wyjątkiem taniego ekshibicjonizmu.

Wojciech Mann zainstalował się w mediach społecznościowych i rozpoczął nadawanie. Dziennikarz z zażenowaniem odniósł się do kabaretu w Polsacie. Rozumiem. Próbowałem znaleźć wywiad z panem Wojtkiem, w którym kogoś chwali. I próba znalezienia takiego faktu to też niezły kabaret.

• Europejska Unia Nadawców poinformowała, że Eurowizja 2020 nie odbędzie się. Tym samym nasze szanse na zajęcie dobrego miejsca w tym roku radykalnie urosły.

• Juror programu „MasterChef” oraz znany restaurator Michel Moran po 16 latach pracy zamyka swą restaurację Bistro de Paris. I to nie zamyka chwilowo, jak wszyscy, tylko na zawsze. Szkoda. To było jedyne miejsce w Warszawie, gdzie można było zamawiać dania po francusku, a kelner i tak przynosił, co chciał.

• Zwykle to koronawirus atakuje nas, a tymczasem piłkarz Jakub Rzeźniczak zaatakował koronawirusa. To, co się dzieje, nie jest winą zawodników. Nie chcę rezygnować z zarobków – oznajmił. Jakub gra na pozycji obrońcy. Czyli musi zapobiegać atakom. Czeka go zatem ciężki czas.

• Co trzeba było zrobić kiedyś, aby trafić do mediów? Pokazać swój nowy film, swoją nową rolę, swój nowy spektakl. Agnieszka Kaczorowska pokazała swoją nową jadalnię. Media oszalały. Zdanie: „Sukces zaczyna się w głowie”, proszę uznać za nieaktualne.

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu Blowkowi, najpopularniejszemu polskiemu youtuberowi.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Kultura; s. 87
Reklama