Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jesteśmy w dobrych rękach. Korespondencyjny prezydent Andrzej Duda założył konto na TikToku. To taki serwis dla dzieci w wieku 13 lat, w którym przebierają się i udają kogoś, kim nie są. Czyli trafił we właściwe środowisko.

• Zmarł Krzysztof Penderecki. Jak to zwykle bywa w sytuacji śmierci kogoś sławnego, szybko pojawiło się życie w social mediach tych niesławnych. Okazało się, że tancerz Michał Piróg czy aktor Adam Fidusiewicz chyba nie dadzą sobie rady bez muzyki mistrza. Przynajmniej do następnego pogrzebu.

Borys Szyc został ojcem. Gratuluję syna. Gdy ja się urodziłem, moja mama podobno mawiała: Ja wcale nie marzę, aby spać jak niemowlę. Marzę o tym, by spać jak mój mąż.

• Dyżurni celebryci modelu ludowego, czyli Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek, w piśmie „Viva!” opowiedzieli o wszystkim. Od USG po szlochającego ze wzruszenia lekarza. Z krajowymi gwiazdami jest trochę jak ze wspomnieniami Diego Maradony z Neapolu: Prosiłem o ferrari, dostałem fiata.

• Lider pseudoelity Maciej Stuhr zaapelował do rządzących, aby wybory prezydenckie nie tyle odwołać, co wręcz przyśpieszyć. Prośbę swą motywował tym, że Andrzej Duda to kandydat marzeń. Pamiętam taki dialog: Marzę, aby być uczciwym człowiekiem, jak mój ojciec. Twój ojciec jest uczciwy? Nie. On też marzy.

Marcin Najman, bokser mimo woli, przegrał swą kolejną walkę, tym razem na gali Fame MMA 6. Fame MMA to zawody, podczas których biją się celebryci. Najlepszym podsumowaniem pojedynku Marcina są słowa: Cały sport stoi, tylko Najman leży.

• Rozdano Węże, czyli nagrody za najgorsze polskie filmy roku.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Kultura; s. 95
Reklama