Kultura

Żegnaj lato na rok

Lato bez festiwali

Gdyński Open'er. Gdyński Open'er. Radosław Kaźmierczak
Fala odwołań letnich festiwali obejmuje kolejne polskie imprezy. Długo budowały wokół tego artystyczno-rozrywkowego fenomenu rynek, a teraz są jedną z tych branż, które w pandemii ucierpią najmocniej.
Koncert w otwartym już klubie w Hongkongu.Tyrone Siu/Reuters/Forum Koncert w otwartym już klubie w Hongkongu.

Lata nie będzie. Przynajmniej takiego, jakie znamy. Wiemy już, że największe masowe imprezy tych wakacji zostały odwołane lub przełożone na jesień. Wiekowe brytyjskie Glastonbury podjęło taką decyzję jeszcze w marcu, niewiele młodsze duńskie Roskilde trzy tygodnie później, gdy tylko tamtejszy rząd ogłosił, że masowych zgromadzeń nie będzie do końca sierpnia (podobne decyzje podjęto m.in. w Irlandii i Holandii, w Niemczech graniczna data zakazu to obecnie 31 lipca). W Polsce odwołano tegoroczny Orange Warsaw Festival, gdyński Open’er, płocki Audioriver i białostocki Halfway, a Tauron Nowa Muzyka przeniesiono na koniec sierpnia.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Kultura; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Żegnaj lato na rok"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021