Kultura

Sukces to też presja

Joanna Kulig o roli w nowym serialu Netflixa „The Eddy”

Joanna Kulig (ur. 1982 r.) – aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz piosenkarka. Joanna Kulig (ur. 1982 r.) – aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz piosenkarka. Lou Faulon/Netflix
Usta pomalowane na czerwono, oni wzruszeni, ja niesiona emocjami nieopatrznie przytaknęłam... – opowiada Joanna Kulig, gwiazda serialu Netflixa „The Eddy”, stworzonego przez Damiena Chazelle’a, reżysera oscarowego „La La Land”.
Joanna Kulig wśród części ekipy serialu „The Eddy”.Lou Faulon/Netflix Joanna Kulig wśród części ekipy serialu „The Eddy”.

JANUSZ WRÓBLEWSKI: – Może się mylę, ale to chyba pierwszy zagraniczny, wysokobudżetowy serial, w którym polska aktorka gra główną rolę.
JOANNA KULIG: – Główną rolę kobiecą obok Amandly Stenberg, bo fabuła toczy się wokół postaci granej przez Amerykanina André Hollanda, którego pamiętamy z „Moonlight” i „Selmy”. W serialu on jest nowojorskim pianistą, współwłaścicielem nocnego klubu jazzowego, a ja piosenkarką, jego dziewczyną, która podąża za nim do Paryża.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Sukces to też presja"

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020