Kultura

Sukces to też presja

Joanna Kulig o roli w nowym serialu Netflixa „The Eddy”

Joanna Kulig (ur. 1982 r.) – aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz piosenkarka. Joanna Kulig (ur. 1982 r.) – aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz piosenkarka. Lou Faulon/Netflix
Usta pomalowane na czerwono, oni wzruszeni, ja niesiona emocjami nieopatrznie przytaknęłam... – opowiada Joanna Kulig, gwiazda serialu Netflixa „The Eddy”, stworzonego przez Damiena Chazelle’a, reżysera oscarowego „La La Land”.
Joanna Kulig wśród części ekipy serialu „The Eddy”.Lou Faulon/Netflix Joanna Kulig wśród części ekipy serialu „The Eddy”.

JANUSZ WRÓBLEWSKI: – Może się mylę, ale to chyba pierwszy zagraniczny, wysokobudżetowy serial, w którym polska aktorka gra główną rolę.
JOANNA KULIG: – Główną rolę kobiecą obok Amandly Stenberg, bo fabuła toczy się wokół postaci granej przez Amerykanina André Hollanda, którego pamiętamy z „Moonlight” i „Selmy”. W serialu on jest nowojorskim pianistą, współwłaścicielem nocnego klubu jazzowego, a ja piosenkarką, jego dziewczyną, która podąża za nim do Paryża.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Sukces to też presja"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021