Kultura

Już myślimy w czasie przyszłym

Bracia Russo, autorzy „Avengers: Koniec gry” i producenci „Tyler Rake: Ocalenie”, o nadciągającej rewolucji w kinie

Anthony Russo (ur. 1970 r.) i jego brat Joseph Russo (ur. 1971 r.) to reżyserzy, scenarzyści i producenci. Anthony Russo (ur. 1970 r.) i jego brat Joseph Russo (ur. 1971 r.) to reżyserzy, scenarzyści i producenci. marvelstudiosnews.com
W kinie czeka nas rewolucja, trybiki kręcą się już jak szalone – mówią bracia Russo, autorzy „Avengers: Koniec gry”, najbardziej kasowego filmu wszech czasów, i producenci „Tyler Rake: Ocalenie”, zrealizowanego dla Netflixa.
Kadr z filmu „Tyler Rake: Ocalenie”.Netflix/materiały prasowe Kadr z filmu „Tyler Rake: Ocalenie”.

ANNA TATARSKA: – Wasz debiut nie trafił nawet do kin, a dziś macie na koncie najlepiej zarabiający film w historii. Jak przebiegała wasza twórcza ewolucja?
ANTHONY RUSSO: – Jako młodzi kinomaniacy pasjami oglądaliśmy kino arthouse’owe i zagraniczne artystyczne produkcje. Ale jednocześnie fascynowały nas wysokobudżetowe produkcje, jak „Gwiezdne wojny” czy „Ojciec chrzestny”. Do tego zawsze byliśmy fanami komiksów, zaczytywaliśmy się nimi, dorastając.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Już myślimy w czasie przyszłym"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021