Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Nawijanie we mgle

Wirus gorącej szesnastki

Od lewej: Solar, Kayah, Adam Bodnar, Kasia Nosowska. Od lewej: Solar, Kayah, Adam Bodnar, Kasia Nosowska. Youtube
Akcja #hot16challenge2 miała zebrać milion złotych na polską służbę zdrowia, ale przerosła założenia. Stała się dowodem na potęgę polskiego rapu i potwierdzeniem kryzysu społecznego zaufania, a w sieci rozchodzi się jak wirus.
Od lewej: Kanalersi (Artur Barciś i Cezary Żak), Paulina Przybysz, Man feat. Mann, Andrzej Duda.Youtube Od lewej: Kanalersi (Artur Barciś i Cezary Żak), Paulina Przybysz, Man feat. Mann, Andrzej Duda.

W tym przypadku pacjenta zero bardzo łatwo zidentyfikować. To 31-letni Karol Poziemski z Warszawy, znany fanom jako Solar. Próbę generalną do obecnej akcji przeprowadził latem 2014 r., zainspirowany popularnym internetowym wyzwaniem Ice Bucket Challenge, w którym wylewanie na siebie kubła zimnej wody i nominowanie do tego samego innej osoby miało zwrócić uwagę na trudności, z jakimi mierzą się chorzy na stwardnienie rozsiane. W formule wymyślonej przez Solara nie trzeba było się niczym oblewać – nominowany w ciągu 72 godzin musiał wymyślić i zarapować 16 wersów, nagranie wideo wrzucić do sieci, następnie wskazać kolejnych uczestników.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Kultura; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Nawijanie we mgle"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?