Kultura

Turystyczny gust muzyczny

Nowa letnia mapa festiwalowa

Psychodeliczny Goadupa Festival do zeszłego roku organizowany w Bieszczadach, a teraz w Przyłęku pod Paradyżem. Psychodeliczny Goadupa Festival do zeszłego roku organizowany w Bieszczadach, a teraz w Przyłęku pod Paradyżem. Goadupa Arts, Culture & Music Festival
Rozluźniają się rygory związane z pandemią, tu i ówdzie pojawiają się rozrywki typowe dla sezonu wakacyjnego, nieśmiało wraca nawet turystyka festiwalowa. Jaka była kiedyś, jaka jest dziś?
Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, 1977 r.TVP/PAP Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, 1977 r.

Ostróda w sobotę, 11 lipca, w przeddzień wyborów. Gdyby sądzić po anonsach internetowych, ale też plakatach rozlepianych w okolicy – dla tej popularnej turystycznej miejscowości na pojezierzu iławskim ważniejsze od wyborów są atrakcje muzyczne. Jak choćby „Odreggaeowanie”, impreza, która choć w części ma zrekompensować odwołany z powodów epidemicznych największy i najważniejszy w kraju festiwal reggae. Organizatorzy ogłosili: „Trudno wyobrazić sobie rok bez Ostróda Reggae Festival.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Kultura; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Turystyczny gust muzyczny"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021