Kultura

Turystyczny gust muzyczny

Nowa letnia mapa festiwalowa

Psychodeliczny Goadupa Festival do zeszłego roku organizowany w Bieszczadach, a teraz w Przyłęku pod Paradyżem. Psychodeliczny Goadupa Festival do zeszłego roku organizowany w Bieszczadach, a teraz w Przyłęku pod Paradyżem. Goadupa Arts, Culture & Music Festival
Rozluźniają się rygory związane z pandemią, tu i ówdzie pojawiają się rozrywki typowe dla sezonu wakacyjnego, nieśmiało wraca nawet turystyka festiwalowa. Jaka była kiedyś, jaka jest dziś?
Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, 1977 r.TVP/PAP Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, 1977 r.

Ostróda w sobotę, 11 lipca, w przeddzień wyborów. Gdyby sądzić po anonsach internetowych, ale też plakatach rozlepianych w okolicy – dla tej popularnej turystycznej miejscowości na pojezierzu iławskim ważniejsze od wyborów są atrakcje muzyczne. Jak choćby „Odreggaeowanie”, impreza, która choć w części ma zrekompensować odwołany z powodów epidemicznych największy i najważniejszy w kraju festiwal reggae. Organizatorzy ogłosili: „Trudno wyobrazić sobie rok bez Ostróda Reggae Festival.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Kultura; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Turystyczny gust muzyczny"

Czytaj także

Ludzie i style

Dlaczego Donald Trump nie zatańczy na TikToku?

Gdy jedni prezydenci pokazują się na TikToku, inni próbują go zbanować. Popularna wśród młodzieży – i nie tylko – aplikacja już została usunięta z Indii. Następne będą USA?

Michał R. Wiśniewski
12.07.2020