Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Kody młodych

Osiem gwiazd i inne kody młodych

Dziś już chyba nie jest tajemnicą, że pod ciągiem znaków „***** ***” skryło się ubrane w wulgaryzmy życzenie odsunięcia PiS od władzy. Dziś już chyba nie jest tajemnicą, że pod ciągiem znaków „***** ***” skryło się ubrane w wulgaryzmy życzenie odsunięcia PiS od władzy. Mirosław Gryń / Polityka
Jeśli dziś orężem jest nie pięść, ale słowo, symbol, mem i dzieło kultury, to młodzi Polacy są uzbrojeni jak żadne pokolenie wcześniej.
Język, jakim posługują się młodzi, wyrazisty i buńczuczny, czerpie z mediów społecznościowych (od YouTube po TikToka), hip-hopu, popkultury, gier wideo i z obcych języków.Mirosław Gryń/Polityka Język, jakim posługują się młodzi, wyrazisty i buńczuczny, czerpie z mediów społecznościowych (od YouTube po TikToka), hip-hopu, popkultury, gier wideo i z obcych języków.

Jak skuteczną bronią posługuje się polska młodzież, mógł się przekonać sam Andrzej Duda. W czasie kampanii prezydent kandydat ustawił się do selfie z nastolatkiem, który miał na koszulce osiem gwiazd. Duży transparent z tym samym przekazem towarzyszył mu gdzieniegdzie na wiecach. I na kartce, którą poproszony o autograf bezwiednie podpisał. Gęsto od gwiazd zrobiło się w sieci zwłaszcza w przeddzień i w dniu wyborów. Prezydent został, mówiąc językiem internetu, bezbłędnie strollowany. Czyli ośmieszony.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Kody młodych"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >