Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Anonimy nie kłamią

Fenomen Ferrante

Kadr z ekranizacji „Genialnej przyjaciółki” Eleny Ferrante. Po sukcesie tego serialu na ekrany najpewniej trafi też najnowsza książka Ferrante „Zakłamane życie dorosłych”. Kadr z ekranizacji „Genialnej przyjaciółki” Eleny Ferrante. Po sukcesie tego serialu na ekrany najpewniej trafi też najnowsza książka Ferrante „Zakłamane życie dorosłych”. HBO
Kolejna książka Eleny Ferrante to jeszcze jedna nieprzespana noc dla wielu czytelników. Nie inaczej będzie z najnowszą, „Zakłamanym życiem dorosłych”.
„Zakłamane życie dorosłych” to „Bildungsroman” – kobieca wersja powieści o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie.Piaggesi/Fotogramma/Ropi Archiwum: Zuma Press/Forum „Zakłamane życie dorosłych” to „Bildungsroman” – kobieca wersja powieści o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie.

Ferrante potrafi wywołać poczucie grozy nie gorzej niż Stephen King, chociaż opowiada o najzwyklejszych sprawach, jak życie rodzinne i rozstanie. Na wiosnę ukazał się „Czas porzucenia”, powieść napisana w 2002 r., przed słynnym cyklem neapolitańskim – tetralogią zapoczątkowaną „Genialną przyjaciółką”, a na początku września dostaniemy świeżynkę – „Zakłamane życie dorosłych”, w przekładzie Lucyny Rodziewicz-Doktór.

Na świecie to właśnie tłumacze często zabierają głos w sprawie książek Ferrante, bo sama pisarka ukrywa się pod pseudonimem i nie bierze udziału w promocji kolejnych tytułów.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Kultura; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Anonimy nie kłamią"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >