Kultura

Festiwale ustaleń

Koncertowe lato z pandemią i polityką w tle

Islandzki zespół GusGus wystąpi na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który jako jeden z niewielu zdecydował się na międzynarodowy program. Islandzki zespół GusGus wystąpi na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który jako jeden z niewielu zdecydował się na międzynarodowy program. Vidar Logi
Letnie festiwale próbują stanąć na nogi po zeszłorocznej przerwie. Rząd zrzucił na nie odpowiedzialność za kontrolę zaszczepionych osób, organizatorzy czują się ignorowani, a widownia – dyskryminowana.
Zespół Hańba!, który wystąpi na festiwalu Pol’and’Rock w nowej przestrzeni – na lotnisku Makowice pod Płotami.Klaudyna Schubert Zespół Hańba!, który wystąpi na festiwalu Pol’and’Rock w nowej przestrzeni – na lotnisku Makowice pod Płotami.

Przed rokiem koncertowe lato odwołano. W tym sezonie można było się łudzić, że świat wróci do normalności i znów będziemy bawić się na letnich festiwalach muzycznych, ale ostatecznie jesteśmy blisko powtórki. Odbędzie się tylko część planowanych imprez, a sytuację tych, które się odbędą, trudno uznać za normalną. Gwiazdami będą głównie krajowi wykonawcy, publiczność mniejsza niż zwykle i testowana pod kątem Covid-19, co wywołuje sprzeciw i przypomina raz jeszcze wracające jak bumerang hasło first out, last in – duże koncerty i festiwale jako pierwsze zniknęły z terminarza i wygląda na to, że jako ostatnie wrócą do pełnej formuły.

Polityka 26.2021 (3318) z dnia 22.06.2021; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Festiwale ustaleń"
Reklama

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021