Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Czarni Czerwoni

„Czarna wdowa”: wraca zimnowojenna retoryka

Utrwalany przez lata w popularnych mediach wizerunek Rosjanina jako czołowego przeciwnika Zachodu wciąż ma się nieźle. Utrwalany przez lata w popularnych mediach wizerunek Rosjanina jako czołowego przeciwnika Zachodu wciąż ma się nieźle. The Walt Disney Studios
„Czarna Wdowa” – długo oczekiwana superprodukcja ze Scarlett Johansson w roli tytułowej – to świetnie zaaranżowane widowisko, które dowodzi, że do kina popularnego wraca zimnowojenna retoryka. Nie bez powodu.
Zrealizowana przez australijską reżyserkę Cate Shortland „Czarna Wdowa” to solidny wakacyjny blockbuster, a zarazem kolejny tytuł, który przywraca kobietom miejsce w widowiskach akcji.The Walt Disney Studios Zrealizowana przez australijską reżyserkę Cate Shortland „Czarna Wdowa” to solidny wakacyjny blockbuster, a zarazem kolejny tytuł, który przywraca kobietom miejsce w widowiskach akcji.

Na wielkie ekrany „Czarna Wdowa” trafia z ponadrocznym opóźnieniem. Była jednym z pierwszych filmów, które w ubiegłym roku padły ofiarą pandemicznego lockdownu. Planowaną na maj 2020 r. premierę przekładano trzykrotnie. Wytwórnia Disneya broniła się przed wprowadzeniem filmu bezpośrednio na platformy streamingowe (ostatecznie w Stanach Zjednoczonych trafia równocześnie do kin i serwisu Disney+), wierząc, że spragnionej mocnych wrażeń publiczności należy się rozrywka na wielkich ekranach – nie mówiąc już o tym, że zysk ze sprzedaży biletów jest znacząco większy niż zarobki na rynku VOD.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Kultura; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Czarni Czerwoni"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022