Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Szybszy od pięści

Piotr Głowacki: Dawno porzuciłem słowo talent

Piotr Głowacki (ur. 1980 r.) – aktor teatralny i filmowy pochodzący z Torunia. Piotr Głowacki (ur. 1980 r.) – aktor teatralny i filmowy pochodzący z Torunia. Robert Pałka
Wolę usłyszeć, że ktoś czeka na mój kolejny film, że jestem dobrym aktorem, niż to, że mam talent – mówi Piotr Głowacki, odtwórca głównej roli w filmie „Mistrz”, o legendarnym pięściarzu Tadeuszu „Teddym” Pietrzykowskim.
„Do Pietrzykowskiego przylgnęło określenie, że był szybszy od pięści.”Robert Pałka/materiały prasowe „Do Pietrzykowskiego przylgnęło określenie, że był szybszy od pięści.”

JANUSZ WRÓBLEWSKI: – Jak to jest być przez kilkanaście lat rozchwytywanym aktorem drugiego planu i dopiero w wieku 40 lat zagrać rolę pierwszoplanową?
PIOTR GŁOWACKI: – Staram się postrzegać swoją karierę jako najprostszą możliwą drogę do punktu, w którym znalazłem się teraz. Może kręta to ścieżka, ale wszystko, co do mnie przychodzi, traktuję jako narzędzie samopoznania i rozwoju.

Frustrujący proces?
Konsekwentny. Studiowałem też długo.

Polityka 36.2021 (3328) z dnia 31.08.2021; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Szybszy od pięści"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022