Kultura

20 książek na rok 2021

20 ważnych książek o współczesności

20 ważnych książek o współczesności, które ukazały się w Polsce w ostatnim roku. 20 ważnych książek o współczesności, które ukazały się w Polsce w ostatnim roku. materiały prasowe
Oto lista ważnych lektur o współczesności, przygotowana w ramach akcji Międzynarodowe Czytanie, w jej najnowszej odsłonie.
materiały prasowe

Już tradycyjnie w pierwszy weekend września prezydent RP celebrował swoją akcję Narodowego Czytania (w tym roku przypominano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej), my zaś – w ramach wsparcia i uzupełnienia – po raz trzeci ogłosiliśmy wyniki plebiscytu Międzynarodowego Czytania.

To lista 20 ważnych książek o współczesności, które ukazały się w Polsce w ostatnim roku. Wśród tematów: kryzys ekonomiczny i klimatyczny, nowe i stare formy wyzysku, problemy pamięci zbiorowej i indywidualnej, granice naszej świadomości, prawo i sprawiedliwość.

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "20 książek na rok 2021"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021