„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kultura

Jane Bond?

Czy Bond będzie teraz kobietą?

Daniel Craig w filmie „Nie czas umierać”. Daniel Craig w filmie „Nie czas umierać”. LMK / BEW
Daniel Craig w filmie „Nie czas umierać” po raz ostatni pojawi się na ekranie jako agent 007. Czy serię czekają teraz radykalne zmiany? A może po blisko 60 latach pora wreszcie zamknąć ten rozdział w historii kina?
Lashana Lynch jako agentka 007 w „Nie czas umierać”. To ona dziedziczy numer wywiadowczy po emerytowanym Bondzie.LMK/BEW Lashana Lynch jako agentka 007 w „Nie czas umierać”. To ona dziedziczy numer wywiadowczy po emerytowanym Bondzie.

Fabuła „Nie czas umierać” do ostatniej chwili trzymana była w tajemnicy. Światowa premiera filmu została zaplanowana na 28 września, w internecie pojawiają się zapewne pierwsze recenzje, ale wcześniej można było tylko domyślać się szczegółów ze skąpo dawkowanych materiałów prasowych i zwiastunów. Wiadomo, że głównego przeciwnika agenta 007 – terrorystę o diabolicznym imieniu Lyutsifer Safin – zagra Rami Malek, znany z serialu „Mr. Robot” i oscarowej roli Freddiego Mercury’ego w „Bohemian Rhapsody”.

Polityka 40.2021 (3332) z dnia 28.09.2021; Kultura; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Jane Bond?"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021