„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

To była afera miesiąca. Dziennikarz TVN24 Krzysztof Skórzyński miał doradzać ministrowi Michałowi Dworczykowi. Mnie to nie dziwi. W końcu mamy wolne media. Poza wszystkim był w tym niezwykle skuteczny. Po zasięgnięciu porady minister Dworczyk spieprzał przed dziennikarzami jeszcze szybciej.

Dorota Wellman skomentowała wylęgarnię narcyzów, jaką jej zdaniem jest Instagram tak zwanych gwiazd. Szczególnie dostało się Edycie Herbuś, która po zabraniu jej babci przez pogotowie zdążyła zdać z tego relację w dobrym świetle. Brawo. Głupoty nigdy nie wyczerpiemy do końca. Zawsze znajdą się jakieś rezerwy.

• Wokalistka Doda postanowiła wykonać dokładny skan swego ciała w 3D, podzielić go na 400 fragmentów i sprzedawać po kolei w formie tokenów NFT. Pierwsza partia ma pójść po 200 dol. Nie pierwszy to przykład na to, że artystka rozmienia się na drobne.

Iwona Węgrowska, niegdyś wokalistka, a obecnie znana z… Dobra, tamto zdanie to pułapka. Iwona Węgrowska wyznała w brukowcu, że bez seksu staje się nerwowa. Znalazłem jej zdjęcia w sieci. Ona wyluzowana, ale jej partner jakiś nerwowy.

• „Nie wiem, czy państwo wiecie, ale od wczoraj w internecie krąży nieśmiała teza pewnego naukowca, że można się ode mnie czymś zarazić…” – tak w „Tańcu z gwiazdami” Andrzej Piaseczny odniósł się do ostatnich badań profesora Jana Dudy na temat homoseksualizmu. Dobrze, że nauka jest z nami. Jak insurekcja z rezurekcją.

• Kolejna afera na styku media i politycy. Na 50. urodzinach dziennikarza RMF Roberta Mazurka bawili się Adam Hofman, Marek Suski, Borys Budka, Tadeusz Cymański czy Michał Dworczyk.

Polityka 40.2021 (3332) z dnia 28.09.2021; Kultura; s. 85
Reklama