Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Coś (poniekąd) optymistycznego

Krzesimir Dębski dla „Polityki”: Głupoty w Polsce przybywa

Krzesimir Dębski – kompozytor, muzyk, skrzypek jazzowy i lider formacji String Connection. Krzesimir Dębski – kompozytor, muzyk, skrzypek jazzowy i lider formacji String Connection. Szymon Szcześniak
Rozmowa z kompozytorem i muzykiem Krzesimirem Dębskim o politycznym wykorzystywaniu disco polo, korzyściach z wpuszczania imigrantów i o polskim wstydzie.
Aleksander Kwaśniewski tańczący do discopolowych przebojów podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 1995 r.EAST NEWS Aleksander Kwaśniewski tańczący do discopolowych przebojów podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 1995 r.

KATARZYNA KACZOROWSKA: – Kilka lat temu zabrał się pan do pisania książki o dziejach głupoty w Polsce. Udało się ją skończyć?
KRZESIMIR DĘBSKI: – Ta księga wciąż się rozwija w zastraszającym tempie, bo i głupoty przybywa. Jak nic będzie to epopeja.

Narodowa?
Olbrzymia tragedia, tragikomedia, i do tego bez grama trzynastozgłoskowca.

Usiadł pan do biurka, zrobił plan dzieła i co znalazło się na szczycie naszej głupoty?

Polityka 45.2021 (3337) z dnia 02.11.2021; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Coś (poniekąd) optymistycznego"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022