Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Słowa mi się wyczerpały

Słowa mi się wyczerpały. Pandemia zostawiła ludzi w zgliszczach

Barbara Wysocka Barbara Wysocka Jacek Domiński / Reporter
Trzy sprawy: smog, pandemia i to, co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej, powodują, że człowiek traci poczucie sensu. Czwarta sprawa to tragiczna sytuacja kobiet – mówi Barbara Wysocka, reżyserka „La Bohème” Pucciniego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.
Opera „La Bohème” Giacomo Pucciniego w reżyserii Barbary Wysockiej to opowieść o zwykłym życiu, w które nagle wcina się choroba i śmierć.Artur Sienicki Opera „La Bohème” Giacomo Pucciniego w reżyserii Barbary Wysockiej to opowieść o zwykłym życiu, w które nagle wcina się choroba i śmierć.

ANETA KYZIOŁ: – Wyobrażam sobie, że reżyserowanie opery, wymagające koordynacji pracy solistów, chóru i orkiestry, w szczycie pandemii może być dość stresującym doświadczeniem?
BARBARA WYSOCKA: – To chyba kwestia perspektywy. Zamiast premiery w czerwcu będzie premiera w grudniu. Materiały podrożały o 100 proc., więc budżet jest nadszarpnięty na dzień dobry, a same próby – trzeba mieć dużo wyobraźni. 130 osób na scenie: soliści, tancerze, statyści, chór dorosłych, chór dzieci, kaskaderzy, ale zawsze kogoś nie ma.

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Kultura; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Słowa mi się wyczerpały"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022