Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Walka o życie

Kawiarnia Literacka: Mikołaj Łoziński

Śmierć pani Izy z Pszczyny najlepiej pokazała, że dziś niepewność, czy uda się zajść w ciążę i ją donosić, została zastąpiona strachem o to, czy w ogóle uda się tę ciążę przeżyć.

To była najcięższa walka w moim życiu. Prawie nikomu o niej nie opowiadałem, uważałem, że to zbyt intymne i osobiste doświadczenie. Nie wiedziałem też, jak miałbym o nim mówić, żeby nie czuć się nielojalne, bo przecież nie walczyłem sam. A polem walki nie było moje ciało.

Zresztą po co miałem do tego wracać? Staram się patrzeć do przodu i za często nie oglądać za siebie. Ale po tym, jak dowiedziałem się, że pani Iza z Pszczyny zmarła w szpitalu tylko dlatego, że była w ciąży (a przecież lekarze powtarzają, że ciąża to nie choroba), nie mogłem się nie obejrzeć.

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Kultura; s. 101
Oryginalny tytuł tekstu: "Walka o życie"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022