Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Marcin Prokop będzie autorem biografii lidera Lady Pank Janusza Borysewicza. To dobry wybór. Telewizja śniadaniowa i rock and roll mają coś wspólnego. Trudno uwierzyć, że ktoś może robić coś takiego na trzeźwo.

• Przemek Babiarz wreszcie dał się zauważyć. Dziennikarz stwierdził, że sukces Dawida Kubackiego w Pekinie to zasługa TVP. Pamiętam taki cytat z filmu „Joe Black”: „Nie właź mi w dupę, bo czeka mnie sekcja zwłok i mogą cię znaleźć”.

• „Wiadomości” TVP najchętniej oglądają osoby starsze, emeryci oraz mieszkańcy wsi. Ale jest i dobra wiadomość. Przybywa osób z wykształceniem podstawowym. Pierwszy komentarz (w oryginalnej pisowni) pod informacją brzmiał: „To nieprawda, kilka lat temu wyżuciłem telewizor”. Czyli jednak prawda.

• Żona Michała Żebrowskiego, Aleksandra, znowu jest w ciąży. Tym samym para znowu spodziewa się dziecka. Czwartego. Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie – jak to jest mieć czwarte dziecko. Wyjaśniam. Wyobraź sobie, że toniesz, a ktoś podaje ci dziecko.

• TVN24 pokazał reportaż „Śmierć kur” o hodowli drobiu w Polsce. Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk stwierdził: „Radziłbym zapytać tej kury, jak ona czuje się w tej klatce, może by coś wyjaśniła”. Jak widać, ministrowi nieobca jest ta perspektywa.

• Natalia Maliszewska nie została dopuszczona do wyścigu olimpijskiego na 500 m z powodu pozytywnego testu na covid. Antyszczepionkowiec Ivan Komarenko stwierdził, że jest zwykłą frajerką. Ivan wyznał kiedyś, że na koncercie ktoś rzucił w niego psem. Na szczęście nieszczepionym.

• Podczas weekendu otwarcia nowy film Patryka Vegi „Miłość, seks&pandemia” zgromadził zaledwie 90 tys.

Polityka 8.2022 (3351) z dnia 15.02.2022; Kultura; s. 86
Reklama