Black Friday w „Polityce”

Rabaty na prenumeratę cyfrową do -50%

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Tomasz Kammel z TVP zachwycił się przemówieniem Joe Bidena w Warszawie, w którym amerykański prezydent mówił o demokracji, wolności i wolnych mediach. To majstersztyk – ogłasza Kammel. Majstersztykiem, drogi Tomku, jest zapominanie o tym wszystkim, kiedy wchodzi się do pracy.

• Na TikToku posła Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego pojawiło się nagranie sprzed sejmowego parkingu, na którym Janusz zastanawia się, czy czerwone Ferrari nie jest przypadkiem Tuska. Janusz ma coś wspólnego z Ferrari. To też rzadki model.

• W „Twoim Imperium” Monika Richardson walczy o atencję ludu i zdaje relację z przebiegu własnej terapii. „Co jest we mnie takiego nieznośnego, że rozpadają się moje związki”? – pyta. Nieznośna jest cena. 2 zł 19 gr. W każdym kiosku.

• Córka Artura Żmijewskiego, Ewa, pokazała w programie o metamorfozach wnętrz „Nowy aranż” swoją długoletnią partnerkę Shandy Casper. Gratuluję i miłości, i odwagi. Szefowie Ojca Mateusza pewnie się zastanawiają, kto ich tak urządził.

• W TVP wręczono Wiktory. Podczas gali prezenterzy oraz goście bredzili coś o wartościach wolnego świata, cenie, jaką trzeba zapłacić za prawdę, i szacunku do drugiego człowieka. Dawno nie widziałem widowiska brzmiącego jak rechot szydercy. Polski show-biznes wyrzygał się sam na siebie.

• Artur Szpilka zdradził, że jego pierwszym rywalem w debiucie MMA będzie ukraiński pięściarz Siergiej Radczenko. Brawo. Okazuje się, że kariera Artura nie leży tak często jak on sam.

• Allan Krupa jako Enso wypuścił swój debiutancki singiel pt. „Lambada”. Teledysk sfinansowała mu mama, czyli Edyta Górniak. Kiedyś obowiązywał stereotyp, że aby dobrze uprawiać hip-hop, trzeba się urodzić w innym kraju.

Polityka 15.2022 (3358) z dnia 05.04.2022; Kultura; s. 87
Reklama