Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Włodzimierz Lubański uroczyście odsłonił w Gliwicach mural z Włodzimierzem Lubańskim z okazji 50-lecia zdobycia złotego medalu na igrzyskach w Monachium. Ja bym zrobił mural z Piotrem Świerczewskim. Mija prawie 15 lat od pobicia policjantów w Mielnie.

• To jest motoryzacyjny news tygodnia. Piotr Kraśko został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce za jazdę bez uprawnień na karę 100 tys. zł. Obok Muzeum Kultury Kurpiowskiej to aktualnie największa atrakcja Ostrołęki.

• „Zawsze byłam pod wrażeniem tego, co pan prezes robił z telewizją” – wyznaje wyraźnie wzruszona Ida Nowakowska, konferansjerka TVP – „Jak w taki sposób ambitny podchodził do tej misji”. To prawda. Tak ambitnie mieszał cyframi, że aż się zgłosiło Ministerstwo Cyfryzacji.

• „Nie wie, ile ma domów. Dziesięć, piętnaście…” – tak publicysta portalu WP.pl przeżywa rocznicę bredni Krzysztofa Gojdzia o swoim amerykańskim majątku. Z poziomem dziennikarstwa WP.pl jest jak z majątkiem Gojdzia. Nie trzeba mieć, żeby być.

• Reality show pt. „Doda. 12 kroków do miłości” ogląda w sobotnie wieczory średnio 740 tys. osób. Polsat przegrywa z Tinderem o jakieś 1,5 mln widzów.

• Krzysztof Ibisz, najpopularniejszy polski nastolatek przed sześćdziesiątką, ponownie został ojcem. Warto odnotować ten fakt, gdyż jest to ostatni moment, w którym jego syn Borys jest młodszy od niego.

• Maja Sablewska została ekspertką w nowym programie Polsat Cafe „10 lat młodsza w 10 dni”. Maja całym swoim dorobkiem udowodni, że to nie jest możliwe.

• Szymon Majewski zdradził, że odebrał kilka lat temu telefon od prezesa Jacka Kurskiego z propozycją pracy w TVP. Ale jej nie przyjął.

Polityka 40.2022 (3383) z dnia 27.09.2022; Kultura; s. 87
Reklama