Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

TTV startuje z nowym programem pt. „Nasi w mundurach”, w którym gwiazdy odbędą szkolenie wojskowe. Uczestnikami będą między innymi Jan Pirowski, Krzysztof Ufnal, Damian Nagana czy Piotr Sikora. Znani szerzej w kategorii „żołnierz nieznany”.

• Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnym wyrokiem orzekł, że pisarz Jakub Żulczyk mógł nazwać prezydenta Andrzeja Dudę słowem „debil”. Prezydent sam przyznał się, że do niedawna nie wiedział, że ktoś taki jak Żulczyk istnieje. Żulczyk, jak widać, wiedział.

• Model znany z okładki powieści Blanki Lipińskiej „365 dni” postanowił zostać literatem i zapowiada swoją pierwszą książkę pt. „Love is you”. Na 320 stronach poznamy losy amerykańskiego modela i polskiej lekarki. Na okładce „Empuzjona” Olgi Tokarczuk jest narysowanych ośmiu facetów. Mam nadzieję, że chociaż oni nic nie napiszą.

• Jest. Znowu. Michał Wiśniewski, poeta, demiurg, zawodowy mąż, zostanie ojcem szóstego dziecka. Brawo. Okazuje się, że nazwa Ich troje nie była ostrzeżeniem. Tylko półmetkiem.

• Po odejściu z programu „Dzień Dobry TVN” Anna Wendzikowska zdecydowała się ujawnić kulisy pracy, pełne mobbingu, złej atmosfery i zastraszania. Po pracy w „Mam Talent”, „X Factorze” czy „Mask Singer” wiem jedno. System gwiazdorski w Polsce polega na tym, że nie lubi się gwiazd.

• Natalia Siwiec, znana z …………. (tu sobie wpisz, bo ja nie wiem) postanowiła wraz z mężem napisać książkę, w której zdradzi wszystkie afery i pomyłki polskiego show-biznesu. Z opisu wynika, że będzie to autobiografia.

• Iwona Kutyna przestała prowadzić rozmowy w programie „Onet Rano” w Onet.

Polityka 42.2022 (3385) z dnia 11.10.2022; Kultura; s. 86
Reklama