Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Wyprawy w czasie

Brzmi nieprzyjemnie znajomo. Polecamy podkasty i audiobooki

materiały prasowe
Mamma mia! Czy obsadzenie Roberta Makłowicza w roli Bartłomieja Bartoliniego, nadwornego kucharza księcia Kraka, to najlepszy casting w historii polskich produkcji audio?

Z jednej strony autorytarne i dzięki rozwojowi technologii mające nieograniczone możliwości kontroli i subordynowania obywateli państwo, z drugiej – równie potężna, prywatna korporacja, robiąca to samo bardziej subtelnymi metodami. A pomiędzy nimi para młodych ludzi. Autorzy nagradzanych dzieł z gatunku fantastyki naukowej Michał Protasiuk i Michał Cetnarowski w „Roku 2084” (Storytel) oddają hołd klasykowi George’a Orwella, szkicując obraz przyszłości, której zalążki już widzimy, z kluczową rolą Sztucznej Inteligencji, przenikającej każdy aspekt rzeczywistości. W role Romea i Julii z Londynu 2084 r. wcielają się Jakub Sasak i Vanessa Aleksander, narratorem jest Grzegorz Damięcki.

materiały prasowePodcast Przygody Baltazara Gąbki

Mamma mia! Czy obsadzenie Roberta Makłowicza w roli Bartłomieja Bartoliniego, nadwornego kucharza księcia Kraka, to najlepszy casting w historii polskich produkcji audio? Niewykluczone. Lecz trzeba przyznać, że błyszczy cała obsada „Przygód Baltazara Gąbki” Stanisława Pagaczewskiego (Empik). Wiktor Zborowski jest przecież wymarzonym Smokiem Wawelskim, a Artur Barciś – profesorem Gąbką. Show kradnie zaś Sandra Drzymalska jako Don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców. Dla wielu słuchaczy będzie to wyprawa w czasy dzieciństwa, gdy książki o Smoku i Gąbce czytało się z wypiekami na twarzy.

materiały prasowePodcast Spalona ziemia

Sandrę Drzymalską można też usłyszeć w superprodukcji Wojciecha i Jerzego Oleksiaków „Spalona ziemia” (Audioteka), łączącej sensacyjną fabułę z bardzo ponurą wizją niedalekiej przyszłości, gdy państwa środkowej Europy stworzyły Republikę Arny. Polityczna utopia okazała się koszmarem. Kraj jest niszczony przez przestępczość i korupcję, ludzie codziennie giną w zamachach, a przeciągająca się susza powoduje coraz większe napięcia w społeczeństwie.

Polityka 40.2023 (3433) z dnia 26.09.2023; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Wyprawy w czasie"
Reklama