Propozycje „Polityki”: „Bowie w Warszawie” w wersji audio, słuchowisko „Pomiędzy/паміж”, podkast „Od Kimona do Maty” i „Życie jak wino” Krzysztofa Krawczyka.
Rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, skutecznie zachęcają do czytania książek. Można słuchać ich wszędzie, w dowolnym momencie, wybierając z olbrzymiej bazy rozmaitych utworów. Audiobooki, bo o nich mowa, na dobre wkroczyły do naszego życia.
W 2017 r. w Polsce ukazało się ponad 10 tys. książek z kategorii „teksy literackie” i ponad 36 tys. ogólnie. Kiedy to wszystko czytać? Nie da się. Światowe trendy wskazują jednak, że coraz więcej osób wybiera słuchanie książek.
Polskie kino chwilowo porzuciło marzenia o gigantycznych superprodukcjach. Te ambicje przejęli dziś wydawcy audiobooków, czyli książek do słuchania w formacie mp3.
19 maja wspólna premiera Wydawnictwa W.A.B oraz Biblioteki Akustycznej - jednocześnie ukaże się książka i audiobook Aleksandry Marininej - Czarna Lista.
Dźwiękowa adaptacja biografii
Witkowski czyta siebie (audiobook)
Wieczny brak czasu i zabieganie, oczy zmęczone wpatrywaniem się w monitor, wydłużające się korki uliczne – styl życia współczesnego człowieka bardziej sprzyja słuchaniu niż czytaniu. Audiobooki są na fali.
W Europie rośnie popularność słuchowisk.