„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Mike Tyson kupuje w Polsce gołębie. Czyli w końcu sprzedaliśmy USA broń!

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Blisko 8 mln widzów oglądało orędzie prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowego rządu. Podobny wynik miał mecz Polska-Meksyk na MŚ w Katarze. Tam Lewandowski też zmarnował dobrą okazję.

• Z okazji 60. urodzin Muniek Staszczyk udzielił wywiadu, w którym odpowiedział na pytanie, czy miał romans z Niną Terentiew, szefową TVP2. Artysta zrobił to w taki sposób, że teraz już wszyscy wiemy, jaka była prawda. Taka Dwójka już się nigdy nie powtórzy.

• Filip Chajzer wystartował w nowojorskim maratonie i z czasem 5 godzin 54 min i 52 sek. zajął jakieś miejsce. Wygrał pan z Etiopii, który dobiegł w 2 godziny. Brawo. Tym samym zabrano argument wszystkim tym, którzy twierdzą, że jesteśmy 100 lat za Etiopią.

• Maciej Wandzel, niegdyś jeden z udziałowców Legii Warszawa, kupił od Krzysztofa Stanowskiego 22,5 proc. udziałów w Kanale Sportowym. Nowy współwłaściciel chce mniej polityki. Wcześniej zainwestował w satyryczny kanał Abstrachuje. I tam też żarty się skończyły.

• Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski ujawnił fabrykę trolli, która promowała podczas kampanii parlamentarnej posła PiS Łukasza Mejzę. Ponad 100 fikcyjnych kont. Sporo. Ale nie od dziś wiadomo, że Łukasz lubi duże kwoty.

• W podkaście Onetu Olaf Lubaszenko wyznał, że publikowane w internecie informacje, jakoby zrzucił ponad 80 kg, są kłamstwem. Prawdziwa liczba to 55 kilo. Czyli w tej konkurencji, walcząc sam ze sobą, zajął drugie miejsce.

• Karol Strasburger wystąpił w kampanii firmy x-kom pod hasłem „Promocje nie na żarty”. Firma stworzyła także internetowy generator żartów w stylu Karola. Dobre połączenie. Uczestnicy „Familiady” mają w sobie coś z komputera. Problemy w przetwarzaniu danych.

• Wszystko wskazuje na to, że nowym prowadzącym „Dzień Dobry TVN” zostanie Piotr Kędzierski.

Polityka 47.2023 (3440) z dnia 14.11.2023; Kultura; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama