Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Hołownia bryluje w Sejmie. Przywykł do towarzystwa ludzi bez talentu

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

W podkaście Onetu Kasia Nosowska wyznała, że 60 proc. kontaktów seksualnych nie dawało jej żadnej przyjemności. 35 proc. pragnęła. Pozostałe 5 proc. to marzenie Janusza Korwin-Mikkego w każdych wyborach.

• „Jesteśmy za dużym narodem, z pięknymi tradycjami, aby być tylko małym wagonikiem w niemieckiej lokomotywie”. To złotousty Patryk Jaki. Nie pierwszy raz udowadnia, że ma coś nie po kolei.

• Sejmowy kanał na YouTube bije rekordy popularności. Pierwsze posiedzenia X kadencji Sejmu oglądało po blisko 1 mln widzów. To lepiej niż niektórzy patostreamerzy. Duży w tym ma udział Szymon Hołownia. Przyzwyczajony do towarzystwa ludzi bez talentu.

• Krzysztof Cugowski, były wokalista Budki Suflera, wyznał, że przez całe swoje życie odprowadzał do ZUS składkę wynoszącą 14 gr miesięcznie. Tym samym jego emerytura jest nikczemna. Zaczynam rozumieć, jakie kwoty miał na myśli, śpiewając „Ratujmy co się da”.

• Polsat planuje emisję programu „Dagmara szuka męża”, w którym znana z „Królowych życia” Dagmara Kaźmierska wraz z synem przemierzą kraj w poszukiwaniu partnera. Pani kierowała kiedyś stręczycielską grupą przestępczą. Wie, co to praca w zespole.

• Kolejny propagandzista opuszcza „Wiadomości” TVP. Tym razem jest to reporter Damian Diaz. Ma przejść do Narodowego Banku Polskiego. Dobry ruch. Tam łatwiej można rozmienić się na drobne.

• Media huczą na temat rozstania pary znanych influencerów, czyli Deynn i Daniela Majewskiego. Za dowód wzięto fakt, że na zdjęciu Majewskiego jest szara kanapa, a w domu miał zieloną. Kiedyś o karierze decydował talent, dziś tapicer.

• Wielki sukces Cezarego Pazury. W styczniu aktor wybiera się do Australii ze swym programem kabaretowym.

Polityka 49.2023 (3442) z dnia 28.11.2023; Kultura; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama