Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Holecka znika z TVP 13 grudnia. Nie tylko ona obudziła się za późno

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Dorota Gawryluk przestała kierować pionem informacji i publicystyki Telewizji Polsat i obejmie nowe stanowisko dyrektorki kanałów tematycznych. W szachach taki ruch nazywa się: rywalizacja gońców przeciwnych kolorów.

• Jarek Kuźniar wydał podręcznik skutecznego mówienia do ludzi „The Host”. Janusz Józefowicz w moim programie zdefiniował skuteczne mówienie: „Bardzo długo wydawało mi się, że rozmowa polega na tym, że ja mówię, a ktoś słucha”.

• Robert Mazurek odchodzi z „Rzeczpospolitej”. Od stycznia dziennikarz ma pojawić się w Kanale Zero Krzysztofa Stanowskiego. Cenię Mazurka. Szkoda, że nie tylko koszule kupuje u Cejrowskiego.

• Pod koniec roku liderem oglądalności programów informacyjnych są „Fakty” TVN, które średnio ogląda 2,81 mln osób. Najwięcej stracił „Teleexpress”, ponad 250 tys. osób. Ze słynnego „Marek Sierocki. Cześć” powoli zostaje samo „Cześć”.

• Raper Popek nie ustaje w ozdabianiu twarzy. Tym razem wytatuował napis „Mógłbym dziś z popiołu wstać. Stać mnie na to”. Następnie wyznał: „Nawet mnie do kryminału nie wpuszczą z tym ryjem”. Ten sam problem mogą mieć niektórzy pracownicy TVP.

• Kazik Staszewski publicznie wyznał, że rzucił trzecią truciznę swego życia. Po alkoholu i mięsie przyszedł czas na papierosy. Brawo. Najgorzej mają ludzie z Bieszczad. Oni nie mogą rzucić wszystkiego i wyjechać w Bieszczady.

• Piotr Gąsowski, który odszedł z programu „Twoja twarz brzmi znajomo” w geście solidarności z wyrzuconą Kasią Skrzynecką, pojawi się w jego 20., jubileuszowej edycji. W geście solidarności z kasą wyrzuconą w błoto.

• Propagandowa diwa TVP 1 Danuta Holecka, szefowa „Wiadomości”, znika z grafiku prowadzących ten program 13 grudnia.

Polityka 51.2023 (3444) z dnia 12.12.2023; Kultura; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama