Kultura

Mea pulpa

Prezes Kaczyński ostrzegał, że Unia robi z nas zwierzęta

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

To news miesiąca, tylko trudno powiedzieć którego. Krzysztof Ibisz znowu zostanie ojcem. Będzie to jego czwarte dziecko z trzecią żoną. Tym samym wzrasta szansa na spłatę rekordowego zadłużenia Cyfrowego Polsatu.

• Pisarka Blanka Lipińska wybrała się z rodzicami do restauracji Magdy Gessler w warszawskim Wilanowie. Recenzja była krótka: „Ceny z kosmosu, a jedzenie niejadalne”. Obie panie coś łączy. Tylko książki Blanki są tańsze.

• Agustin Egurrola łączy siły z Ekipą Karola „Friza” Wiśniewskiego i będzie się zajmował produkcją muzyczną. Agustin ma nosa do biznesu. Jego inwestycja w Jacka Kurskiego i TVP do dziś mu się zwraca.

• Dorota Zawadzka, znana 20 lat temu jako Superniania, tym razem recenzuje powtórkę Opola w TVP: „Nieudana Viki Gabor, świetna Maryla. Nie wiem, kto czesał Edzię, ale zamknął oczy”. Nie wiem, kto skończył karierę Superniani, ale otworzył oczy.

• Zofia Zborowska urodziła. Dzięki niej wiemy wszystko o porodzie, połogu, pieluchach, brodawkach, imieniu dziecka, pokarmie, kiedy poznała męża oraz na której randce poszli do łóżka. Zawsze myślałem, że aktor inaczej sobie organizuje widownię.

• Małgorzata Rozenek, Doda, Krzysztof Rutkowski, Margaret i Andrzej Piaseczny złożyli Andrzejowi Dudzie życzenia z okazji 52. urodzin. Celebryci. Cytując klasyka: „Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia”.

• Niedoceniony serwis plotek.pl donosi z wypiekami: „Paparazzi przyłapali Dodę bez makijażu u weterynarza. Tak wygląda na co dzień”. Prezes Kaczyński ostrzegał, że Unia robi z nas zwierzęta.

• Wirtualna Polska z dnia na dzień zwalnia 120 osób z pracy. Portal był znany z istnienia nieistniejących dziennikarzy piszących teksty na zamówienie.

Polityka 23.2024 (3466) z dnia 28.05.2024; Kultura; s. 102
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama