Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Sacrum i profanum w Jarosławiu

Fot. Eugeniusz Helbert/Forum Fot. Eugeniusz Helbert/Forum
Festiwal Pieśń Naszych Korzeni

Festiwal Pieśń Naszych Korzeni – przez tydzień wykonawcy i publiczność tworzą jedną społeczność, sacrum przeplata się z profanum, a każdy może przyłożyć rękę, a właściwie głos, do wspólnych działań. W tym roku to współdziałanie zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie: sam Marcel Pérès, twórca słynnego Ensemble Organum, śpiewak i muzykolog, po warsztatach poprowadzi (na zakończenie festiwalu) Mszę Notre-Dame Guillaume’a de Machaut, pierwsze polifoniczne dzieło mszalne, którego autorstwo znamy.

Ponadto tegoroczna edycja (23–30 sierpnia) gościć będzie częściowo muzyków i zespoły, które tu chętnie powracają. Usłyszymy rosyjski chór Sirin wykonujący wczesną polifonię i pieśni lirnickie z dawnej Rosji i zespół Sequentia z Kolonii – tym razem w wydaniu dwuosobowym (Benjamin Bagby z Norbertem Rodenkirchenem) w programie muzyki do tematów apokaliptycznych przed 1000 r.

Włoski zespół Cantilena Antiqua prowadzony przez Stefana Albarello zajmie się epicką i biesiadną liryką łacińską czasów Karola Wielkiego, a Capella Regia pod dyrekcją czeskiego organisty Roberta Hugo będzie wykonywać włoską muzykę barokową zachowaną w czeskich klasztorach. Polskę reprezentuje zespół Antiquo More Jacka Hałasa, który na jarosławskim rynku wystawi spektakl plenerowy „Królowa Śniegu”.

Szczegóły: www.festiwal.jaroslaw.pl

Reklama

Czytaj także

null
O Polityce

Dzieje polskiej wsi. Zamów już dziś najnowszy Pomocnik Historyczny „Polityki”

Już 24 kwietnia trafi do sprzedaży najnowszy Pomocnik Historyczny „Dzieje polskiej wsi”.

Redakcja
16.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną