Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Film

Trick

Recenzja filmu: "Trick", reż. Jan Hryniak

Kryminalna opowieść z przymrużeniem oka, dość przeciętna

Jan Hryniak próbuje snuć w „Tricku” kryminalną opowieść z przymrużeniem oka, z dość przeciętnym na ogół rezultatem. Z pozoru jest to historia polityczna. Chodzi o wykup polskiego parlamentarzysty porwanego przez talibów. W istocie rzecz się toczy wokół odsiadującego wyrok genialnego fałszerza pieniędzy (Piotr Adamczyk). W zamian za przedterminowe wyjście z ciupy otrzymuje od chytrego pracownika służb specjalnych (Andrzej Chyra) propozycję wyprodukowania kilku milionów (fałszywych) dolarów okupu.

Ciekawy punkt wyjścia nie prowadzi, niestety, do równie udanego rozwinięcia, a już finał całkiem zawodzi, nie tyle brakiem suspensu (jest ich aż za dużo), co kompletnym psychologicznym nieprawdopodobieństwem. Imponująca obsada (na drugim planie widzimy m.in. Karolinę Gruszkę, Grażynę Szapołowską, Jerzego Trelę, Agnieszkę Warchulską, Roberta Więckiewicza) niezależnie od scenariuszowych i reżyserskich tricków robi, co może, by ratować zabawę. Powracającego jak ból zęba pytania, dlaczego autorzy filmu uważają swoich widzów za idiotów, niestety nie udaje im się wymazać.

 

Polityka 11.2010 (2747) z dnia 13.03.2010; Kultura; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Trick"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną