Film

Pudełko Pandory

Recenzja boksu DVD: "Lost: Zagubieni. Kompletna Kolekcja"

materiały prasowe
121 odcinków "Lostów" na 35 płytach DVD - warto przeżyć to jeszcze raz.

Grupa rozbitków ocalałych z katastrofy lotniczej ląduje na tropikalnej wyspie. Szybko okazuje się, że wyspa kryje w sobie zagadki, a spodziewana pomoc nie nadchodzi. Aby przetrwać, bohaterowie muszą zorganizować sobie życie w dżungli. Co nie jest łatwe, gdy w sytuacji ekstremalnej stawiani są ludzie o skrajnych, świetnie przez scenarzystów zarysowanych, osobowościach. Sytuację komplikują paranormalne zdarzenia – każdy z rozbitków przybył na wyspę z bagażem niezałatwionych spraw, traum i grzechów z przeszłości. Teraz, na skutek serii przypadkowych (?) wydarzeń, muszą się z nimi skonfrontować.

Czym jest wyspa? Piekłem, rajem, a może czyśćcem? Twórcy „Lost: Zagubieni”, jednego z najbardziej rozbudowanych seriali w dziejach telewizji, napletli sześć sezonów zagadek, wątków i nagłych zwrotów akcji. W ciągu ostatnich lat można było na nie trafić, oglądając wieczorami telewizję. Ale wyrwane z kontekstu, wydawać się mogły niezrozumiałe i pozbawione sensu, gdyż serial ten wymaga od widza sumienności, uważnego śledzenia fabuły. Teraz mamy możliwość obejrzenia całości od początku do końca (121 odcinków na 35 płytach DVD). Tylko tak – o ile jeszcze nie daliśmy się wciągnąć porywającej historii „Lost” – będziemy mogli w pełni docenić arcydzieło kultury popularnej ostatnich lat, uniwersalną przypowieść o lękach i nadziejach współczesnego człowieka.

Lost: Zagubieni. Kompletna Kolekcja, prod. Telewizja ABC, wydawca: CD Projekt

Polityka 16.2011 (2803) z dnia 16.04.2011; Afisz. Premiery; s. 87
Oryginalny tytuł tekstu: "Pudełko Pandory"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Gorąco w styczniu? Grzeje nas… Ocean Indyjski

Ciepła zima trwa w najlepsze. Styczeń był do tej pory równie rozgrzany jak grudzień. Czy doczekamy się jeszcze śniegu w całej Polsce? Trochę zależy to od Oceanu Indyjskiego.

Andrzej Hołdys
19.01.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną