Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Tańcz, tańcz, tańcz

Recenzja filmu: "B-girl", reż. Emily Dell

W przerwie między „Tańcem z gwiazdami” a kolejnymi edycjami ulubionych programów Polaków nie mogło zabraknąć kolorowego widowiska z roztańczoną młodzieżą W przerwie między „Tańcem z gwiazdami” a kolejnymi edycjami ulubionych programów Polaków nie mogło zabraknąć kolorowego widowiska z roztańczoną młodzieżą materiały prasowe
Wychodząc z kina, ma się ochotę powyginać śmiało ciało.

Kultura, zwłaszcza młodzieżowa, nie znosi próżni. W przerwie między ostatnim sezonem „Idola”, „Tańca z gwiazdami”, „X Factor” a kolejnymi edycjami ulubionych programów Polaków nie mogło więc zabraknąć atrakcji w postaci kolorowego widowiska z roztańczonymi parami. Co prawda „B-girl” najświeższym towarem nie jest (rok produkcji: 2009), ale kto by na to zwracał uwagę. Ważne, że młodzi prezentują się młodo, parkietu starcza dla wszystkich, a hiphopowa ścieżka dźwiękowa wpada w ucho i może się nieźle sprzedać. Taniec, a jakże, też jest i to w wykonaniu nie byle kogo, bo Lady Jules – mistrzyni MTV w breakdance, rozsławionej występami m.in. z Madonną, Jennifer Lopez, Pink, Missy Elliot, o przebojowych „Step Up 2” i „You Can Dance” nie wspominając. Towarzyszą jej wytatuowani, atletyczni b-boys, czyli gniewni uliczni tancerze zmagający się z mafią i własnymi czarnymi życiorysami. Właśnie owa ponura przeszłość stanowi pretekst do snucia wątłej fabuły.

Lady Jules gnębią tragiczne wspomnienia z Brooklynu, gdzie została napadnięta i zraniona, a jej przyjaciółka zginęła. Na dodatek nie ma ojca, a jej matka traci pracę i wpada w alkoholizm. Nowy przyjaciel z LA też ma pod górkę – niegdyś był członkiem gangu, o mało kogoś nie zamordował, a z tarapatów wyszedł dzięki proboszczowi i ciężkiej pracy nad sobą. No i oczywiście breakdance’owi, który rozszerzył mu horyzonty. Reszta jest milczeniem. Sztuczne to i wtórne do bólu. Ale zadanie spełnia. Wychodząc z kina, ma się ochotę powyginać śmiało ciało.

B-girl, reż. Emily Dell, prod. USA, 86 min

Polityka 31.2011 (2818) z dnia 26.07.2011; Afisz. Premiery; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Tańcz, tańcz, tańcz"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Fotoreportaże

Richard Serra: mistrz wielkiego formatu. Przegląd kultowych rzeźb

Richard Serra zmarł 26 marca. Świat stracił jednego z najważniejszych twórców rzeźby. Imponujące realizacje w przestrzeni publicznej jednak pozostaną.

Aleksander Świeszewski
13.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną