Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Film

Złota drużyna

Recenzja filmu: Niezniszczalni 2, reż. Simon West

Wyczynowcy na emeryturze Wyczynowcy na emeryturze Monolith / materiały prasowe
Jeśli na ekranie zderzają się m.in. Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Chuck Norris, Bruce Willis i Jet Li, spodziewać się można trzęsienia ziemi. I rzeczywiście...

Pierwszy kwadrans „Niezniszczalnych 2” to strzelanka, o jakiej marzy każdy miłośnik „Quake’a”. Wyczynowcy na emeryturze skrzyknięci przez ambitnego reżysera Simona Westa wyraźnie się jednak oszczędzają. Były gubernator Kalifornii nie ma nawet siły rzucić porządnie granatem. Norris, pokazawszy swoje bujne owłosienie na brodzie i policzkach, po 5 minutach znika. Specjalista z Hongkongu od wschodnich sztuk walk równie błyskawicznie rozmywa się gdzieś między dublerami. W tej sytuacji show należy do eks-Rambo z doklejonymi seksownymi wąsikami à la Charles Bronson. Żuje tytoń, robi minę mędrca, cedzi wolno słowa, trzyma dystans, gdy zaś dochodzi do najważniejszej dramaturgicznie kwestii: „złapcie i zabijcie ich wszystkich”, ciarki przechodzą po plecach, bo wiadomo, że sprawa zaczyna być poważna. Słuch niesie, że trwają już przymiarki do części trzeciej i czwartej... Przy tak wysłużonej drużynie nie wiadomo jednak, czy to się hollywoodzkim producentom opłaci.

Niezniszczalni 2, reż. Simon West, prod. USA, 103 min

Polityka 34.2012 (2871) z dnia 22.08.2012; Afisz. Premiery; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Złota drużyna"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną