Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Gwiazda u Rosjan

Recenzja filmu: "Anna German", reż. Waldemar Krzystek, Aleksandr Timienko

TVP
Każdy z dziesięciu odcinków zrealizowanego dla rosyjskiego Kanału 1 biograficznego serialu o Annie German, piosenkarce pamiętanej z przebojów lat 60. i 70., w tym „Człowieczego losu” i „Tańczących Eurydyk”, obejrzało 22 mln Rosjan.

Teraz czas na polskich widzów. German urodziła się w Uzbekistanie, dokąd przesiedleni zostali jej rodzice: Niemiec z Łodzi i potomkini holenderskich mennonitów osiadłych na Żuławach. Kiedy ojciec został aresztowany przez NKWD, rodzina musiała się zmierzyć z koszmarem wojny i komunizmu.

Serial nie ma ambicji historycznych czy politycznych, jest nakręconą z rozmachem wzruszającą opowieścią dla szerokiej widowni (reżyser Waldemar Krzystek to autor melodramatu „Mała Moskwa”), w której nieszczęścia przeplatają się z cudownymi zrządzeniami losu, zło z dobrem, a anielski głos prowadzi na estrady całego świata (German nagrywała płyty w siedmiu językach) i pomaga wrócić do życia po ciężkim wypadku samochodowym. Serial powstawał osiem miesięcy, zdjęcia kręcono m.in. w Uzbekistanie, co na ekranie widać, podobnie zresztą jak świetnych aktorów: polskich, z grającą główną rolę Joanną Moro na czele, rosyjskich, ukraińskich, uzbeckich i włoskich. Bez dubbingu.

Anna German, reż. Waldemar Krzystek, Aleksandr Timienko, start emisji: TVP1, 22 lutego, godz. 20.25

Polityka 08.2013 (2896) z dnia 19.02.2013; Afisz. Premiery; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Gwiazda u Rosjan"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
O Polityce

Dzieje polskiej wsi - nowy Pomocnik Historyczny POLITYKI

24 kwietnia trafi do sprzedaży najnowszy Pomocnik Historyczny POLITYKI „Dzieje polskiej wsi”.

(red.)
16.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną