Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Depresja komika

Recenzja serialu „Louie”, 4 sezon, reż. Louis C.K

Kadr z serialu „Louie”, reż. Louis C.K Kadr z serialu „Louie”, reż. Louis C.K Fox / materiały prasowe
Jeden z najważniejszych komików Ameryki Louis C.K. po dłuższej przerwie wrócił z nowym sezonem swojego najważniejszego projektu – autorskiego serialu „Louie”, którego jest scenarzystą, montażystą i głównym aktorem.

Jeden z najważniejszych komików Ameryki Louis C.K. po dłuższej przerwie wrócił z nowym sezonem swojego najważniejszego projektu – autorskiego serialu „Louie”, którego jest scenarzystą, montażystą i głównym aktorem. A także bohaterem, ponieważ tytułowy Louie jest wariacją na temat biografii Louisa C.K. Obaj są starzejącymi się, łysiejącymi i brzuchatymi nowojorskimi komikami i rozwiedzionymi ojcami dwóch córek. Serialowy Louie jest do tego facetem na granicy depresji, który codziennie na nowo podejmuje trud przeżycia kolejnego dnia, zawsze z tym samym rodzajem spokojnej gotowości na kolejną porcję codziennych przykrości. Od innych śmiertelników dźwigających swój krzyż różni go to, że potrafi swoją mordęgę przekuć na zabójczo inteligentne i śmieszne opowieści, wygłaszane podczas stand-upowych występów, których fragmenty są częścią serialu.

Ta świeża i oryginalna mieszanka śmiechu, żenady i współczucia zyskała rzesze fanów, w tym tych bardzo znanych. Lena Dunham wyznała, że bez „Louiego” nie byłoby „Dziewczyn”, w czwartym sezonie serialu gościnnie miał wystąpić Philip Seymour Hoffman, a Diane Keaton publicznie ogłosiła, że jej wielkim marzeniem jest pocałunek z Louiem. Ostatecznie ten zaszczyt w czwartym sezonie przypadł w udziale Yvonne Strahovski (gwieździe m.in. „Dextera” i „24 godzin”), a cała przygoda dołączyła do długiej listy tragikomicznych katastrof w życiu bohatera. Czwarty sezon (w Stanach pokazywany w maju) w niczym nie ustępuje poprzednim trzem, ma nawet szansę dorzucić kolejne nagrody do już całkiem pokaźnego stosu trofeów, zgromadzonych przez serial. 25 sierpnia poznamy laureatów nagród Emmy. „Louie” otrzymał nominacje m.in. dla najlepszego serialu komediowego sezonu, a Louis C.K. – dla najlepszego aktora w tym gatunku.

Louie, 4 sezon, Fox, start emisji: 6 sierpnia, godz. 21.00

Polityka 32.2014 (2970) z dnia 05.08.2014; Afisz. Premiery; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Depresja komika"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pierwsza matura po deformie. Żeby zdać, trzeba szczęścia albo wielkich pieniędzy

Żeby przejść przez maturę, trzeba mieć dużo zdrowia albo spore pieniądze. A najlepiej jedno i drugie – mówią rodzice i nastolatki z pierwszego rocznika wykształconego w szkołach zreformowanych przez Annę Zalewską. Za sto dni podchodzą do trudniejszych niż dotąd egzaminów.

Joanna Cieśla
31.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną