Recenzja serialu „Louie”, 4 sezon, reż. Louis C.K

Depresja komika
Jeden z najważniejszych komików Ameryki Louis C.K. po dłuższej przerwie wrócił z nowym sezonem swojego najważniejszego projektu – autorskiego serialu „Louie”, którego jest scenarzystą, montażystą i głównym aktorem.
Kadr z serialu „Louie”, reż. Louis C.K
Fox/materiały prasowe

Kadr z serialu „Louie”, reż. Louis C.K

Jeden z najważniejszych komików Ameryki Louis C.K. po dłuższej przerwie wrócił z nowym sezonem swojego najważniejszego projektu – autorskiego serialu „Louie”, którego jest scenarzystą, montażystą i głównym aktorem. A także bohaterem, ponieważ tytułowy Louie jest wariacją na temat biografii Louisa C.K. Obaj są starzejącymi się, łysiejącymi i brzuchatymi nowojorskimi komikami i rozwiedzionymi ojcami dwóch córek. Serialowy Louie jest do tego facetem na granicy depresji, który codziennie na nowo podejmuje trud przeżycia kolejnego dnia, zawsze z tym samym rodzajem spokojnej gotowości na kolejną porcję codziennych przykrości. Od innych śmiertelników dźwigających swój krzyż różni go to, że potrafi swoją mordęgę przekuć na zabójczo inteligentne i śmieszne opowieści, wygłaszane podczas stand-upowych występów, których fragmenty są częścią serialu.

Ta świeża i oryginalna mieszanka śmiechu, żenady i współczucia zyskała rzesze fanów, w tym tych bardzo znanych. Lena Dunham wyznała, że bez „Louiego” nie byłoby „Dziewczyn”, w czwartym sezonie serialu gościnnie miał wystąpić Philip Seymour Hoffman, a Diane Keaton publicznie ogłosiła, że jej wielkim marzeniem jest pocałunek z Louiem. Ostatecznie ten zaszczyt w czwartym sezonie przypadł w udziale Yvonne Strahovski (gwieździe m.in. „Dextera” i „24 godzin”), a cała przygoda dołączyła do długiej listy tragikomicznych katastrof w życiu bohatera. Czwarty sezon (w Stanach pokazywany w maju) w niczym nie ustępuje poprzednim trzem, ma nawet szansę dorzucić kolejne nagrody do już całkiem pokaźnego stosu trofeów, zgromadzonych przez serial. 25 sierpnia poznamy laureatów nagród Emmy. „Louie” otrzymał nominacje m.in. dla najlepszego serialu komediowego sezonu, a Louis C.K. – dla najlepszego aktora w tym gatunku.

Louie, 4 sezon, Fox, start emisji: 6 sierpnia, godz. 21.00

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną