Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Carrie Bradshaw wyszła za mąż

Zapowiedź serialu: „Rozwód”, reż. Sharon Horgan

Sarah Jessica Parker i Thomas Haden Church jeszcze jako małżonkowie Sarah Jessica Parker i Thomas Haden Church jeszcze jako małżonkowie HBO
Wszystko tu jest zarazem standardowe i prawdziwe, podpatrzone w rzeczywistości i pokazane w podrasowanej satyrą, stężonej formie.

Po 12 latach od finału serialu „Seks w wielkim mieście” Sarah Jessica Parker (wtedy jako Carrie Bradshaw) wraca do telewizji. Starsza, ale równie piękna i świetnie ubrana, jest gwiazdą i współproducentką 8-odcinkowej serii HBO „Rozwód”. Odcinki są, jak w produkcjach komediowych, 30-minutowe, ale humor bywa raczej gorzki czy cierpki, spod znaku porażki i żenady. Parker i Thomas Haden Church (m.in. „Bezdroża”) grają Frances i Roberta, małżeństwo z kilkunastoletnim stażem i dwójką dorastających dzieci. Parę ludzi, którzy od dawna się od siebie oddalali, by w końcu, w wyniku serii wystrzałowych i wstrząsających (dosłownie) wydarzeń, zdecydować się na tytułowy – niełatwy – krok. Wszystko tu jest zarazem standardowe i prawdziwe, podpatrzone w rzeczywistości i pokazane w podrasowanej satyrą, stężonej formie. Codzienność zabijająca uczucia, fizjologia partnera schładzająca libido, brak uwagi, poczucie ciągłego poświęcania się dla dobra rodziny, narastająca frustracja, chęć ucieczki i strach. „Rozwód” nie odkrywa Ameryki, nie ma potencjału na przebój w stylu „Seksu w wielkim mieście” (choć tu także ważną rolę odgrywa kobieca przyjaźń), ale ujmuje świetną psychologią, niezłym aktorstwem i stroną wizualną – od pięknych wnętrz po stylizowane na lata 60. stroje Frances.

Rozwód, HBO, od 10 października, godz. 21.10

Polityka 42.2016 (3081) z dnia 11.10.2016; Afisz. Premiery; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Carrie Bradshaw wyszła za mąż"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nikt ci tyle nie da, ile coach obieca. Sprawdziłam na własnej skórze

Coach wyremontuje mi duszę, wyznaczy ścieżkę do bogactwa, a nawet oczyści energię seksualną po byłych partnerach. Może też trzeźwo pomóc w wyzwaniach zawodowych. Oferta tych usług pokazuje, jak bardzo staliśmy się głodni wsparcia.

Joanna Cieśla
12.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną