Film

Podmoskownyje wieczera

Recenzja serialu: „Moscow Noir”, reż. Mikael Håfström

„Moscow Noir”, reż. Mikael Håfström „Moscow Noir”, reż. Mikael Håfström Canal + / materiały prasowe
Serialowa adaptacja skandynawskiego cyklu kryminalnego autorstwa Paula Leandera-Engströma i Camilli Grebe, wykorzystującego doświadczenia tego pierwszego, szwedzkiego ekonomisty i pioniera na rosyjskim rynku kapitałowym w szalonych latach 90.

Serialowa adaptacja skandynawskiego cyklu kryminalnego autorstwa Paula Leandera-Engströma i Camilli Grebe, wykorzystującego doświadczenia tego pierwszego, szwedzkiego ekonomisty i pioniera na rosyjskim rynku kapitałowym w szalonych latach 90. Egzotyczne otoczenie, zdesperowani bohaterowie, którzy wplątują się w wielką aferę i uruchamiają machinę zbrodni, mnóstwo tajemnic oraz wielkie pieniądze. Do tego polski akcent – Karolina Gruszka w jednej z głównych ról. 

Moscow Noir, reż. Mikael Håfström, 8 odc., Canal+ i player+

Polityka 4.2019 (3195) z dnia 22.01.2019; Afisz. Premiery; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Podmoskownyje wieczera"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021