Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Film

Zatrzymać apokalipsę

Recenzja serialu: „The Umbrella Academy”

Serial „The Umbrella Academy”, Netflix Serial „The Umbrella Academy”, Netflix Netflix / materiały prasowe
Pewnego dnia w 1989 r. na świecie pojawiają się 43 noworodki, ciekawostką jest to, że ich matki jeszcze chwilę przed porodem nie wykazywały żadnych oznak ciąży...

Siódemkę z nich adoptuje sir Reginald Hargreeves, odkrywa ich nadnaturalne możliwości i kształci na superbohaterów w tytułowej Umbrella Academy, z pomocą kamerdynera Pogo (mówiący szympans) i Matki (androidka). Jako że jego metody edukacyjne przypominają tortury, nastoletnie pociechy po kolei uciekają. Spotykają się po latach na pogrzebie „ojca”, co, tak się składa, zbiega się ze zbliżającą się apokalipsą. Superbohaterowie muszą odkryć, co lub kto wywoła koniec świata (i dlaczego), udaremnić morderczy dla ludzkości plan, a przy tym odbudować rodzinne więzi, pokonać własne słabości, zaakceptować siebie itd., itp. Nowa seria Netflixa do licznych kalek z produkcji superbohaterskich generalnie, a w warstwie wizualnej (dopieszczonej niczym kadry z Instagrama) i zabawach z czasem i tożsamością – szczególnie z „Legionu” stacji FX, dorzuca też m.in. skojarzenia z „Nawiedzonym domem na wzgórzu” (skłócone rodzeństwo i duchy). To, co może mimo wszystko zatrzymać przy ekranie, to niektórzy co ciekawiej napisani bohaterowie, przede wszystkim Klaus i Numer Pięć, oraz pełne sarkazmu dialogi. No i ta apokalipsa – dlaczego tym razem?

The Umbrella Academy, wg serii komiksowej Gerarda Waya i Gabriela Bá, Netflix, od 15 lutego

Polityka 7.2019 (3198) z dnia 12.02.2019; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Zatrzymać apokalipsę"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

W hamaku i na leżaku. Wybraliśmy 12 książek na lato

Latem można nadrobić zaległości z całego roku, dlatego proponujemy starannie wybrany zestaw 12 gorących powieści, kryminałów i książek non-fiction z ostatnich miesięcy. Wciągających, poruszających, odkrywczych.

Jakub Demiańczuk, Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
02.07.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną