Film

Uroczy człowiek

Recenzja serialu: „After Life”, reż. Ricky Gervais

Ricky Gervais grający wdowca Tony’ego z suczką, która towarzyszy mu w serialu. Ricky Gervais grający wdowca Tony’ego z suczką, która towarzyszy mu w serialu. Netflix / materiały prasowe
Całość tonie pod ciężarem ego Gervaisa oraz komplementów, wyrazów wsparcia i porad życiowych, jakich nie szczędzą jego bohaterowi inne postacie w dość sztucznych monologach.

Bohaterem nowego miniserialu Ricky’ego Gervaisa, fana sarkastycznego humoru, stand-upera, twórcy kultowych seriali „Biuro”, „Statyści” czy „Derek” oraz paru mniej udanych komedii, jest świeży wdowiec w tzw. średnim wieku. Dla Tony’ego, granego przez samego Gervaisa, dziennikarza lokalnej gazety, prawdziwe życie skończyło się wraz ze śmiercią żony (rak). Dni upływają mu na celebrowaniu swojego bólu i zatruwaniu życia otoczeniu sarkastycznymi, z rzadka błyskotliwymi, częściej po prostu politycznie niepoprawnymi uwagami oraz straszeniem samobójstwem. Tymczasem wszyscy i wszystko wokół – od przyjaciół z pracy, przez przygodnie poznanych ludzi, po cudowną sunię i przepiękną przyrodę angielskiej nadmorskiej prowincji – dwoją się i troją w dostarczaniu mu powodów do dojrzewania i pogodzenia się na nowo z życiem. Serial ma momenty naprawdę przejmujące – to głównie te, w których w migawkach widzimy bohaterów spotykanych przez Tony’ego w jego pracy reportera, życiowo poranionych, cierpiących, na swój sposób szukających ukojenia. Całość jednak tonie pod ciężarem ego Gervaisa oraz komplementów, wyrazów wsparcia i porad życiowych, jakich nie szczędzą jego bohaterowi inne postacie w dość sztucznych monologach. Fraza „such a lovely man” pada tu z rekordową częstotliwością.

After Life, autorstwa Ricky’ego Gervaisa, Netflix, 6 odc.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Giszowiec i Nikiszowiec: miasta dla ludzi

Są od siebie diametralnie różne, ale wyglądają tak, jakby podawały sobie ręce. Były na Górnym Śląsku fenomenem kapitalizmu z ludzką twarzą.

Aleksandra Dziadul
06.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną