Film

Wampirze troski

Recenzja serialu: „Co robimy w ukryciu”, reż. Jemaine Clement

„Co robimy w ukryciu”, reż. Jemaine Clement „Co robimy w ukryciu”, reż. Jemaine Clement Russ Martin/FX / materiały prasowe
Serialowa wersja nowozelandzkiego komediowego hitu z 2014 r., autorstwa Jemaine’a Clementa i Taiki Waititiego.

Serialowa wersja nowozelandzkiego komediowego hitu z 2014 r., autorstwa Jemaine’a Clementa i Taiki Waititiego. Pierwszy to połowa nagradzanego komediowego duetu Flight of the Conchords, drugi to gwiazda Hollywood, reżyser marvelowskiego „Thor: Ragnarok” i niedawnego „Jojo Rabbit”. Razem stworzyli (i zagrali w nim) mockument, w którym nabijają się z reality show typu „z kamerą u...” (jak „Rodzina Kardashianów” czy „Rodzina Osbourne’ów”). Bohaterami była grupka wampirów zamieszkująca wspólnie dom we współczesnym Wellington. Serialowa wersja dzieje się współcześnie na Staten Island, kamery towarzyszą codziennemu (a raczej conocnemu) życiu czwórki wampirów z przerostem ego i sporym opóźnieniem w realizacji planu podboju Nowego Świata.

Co robimy w ukryciu, Jemaine Clement, HBO i HBO GO, od 2 kwietnia, 10 odc. (2. sezon rusza w HBO GO 16 kwietnia)

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Afisz. Premiery; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Wampirze troski"
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020