Film

Eurowizja dla opornych

Recenzja filmu: „Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, reż. David Dobkin

„Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, reż. David Dobkin „Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, reż. David Dobkin Netflix
Gdyby Eurowizja była amerykańskim filmem, nie byłaby nawet w połowie tak zabawna, jak jest.

Amerykanie zazdroszczą nam Konkursu Piosenki Eurowizji. Toczą się nawet rozmowy o ich przyszłym udziale w tej imprezie, pokazywanej ostatnio w USA przez Netflixa. Na komedię „Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga” wyprodukowaną przez tę samą platformę – we współpracy z Europejską Unią Nadawców – trudno więc nie patrzeć jak na oficjalny zwiastun wydarzenia. Autorzy – z komikiem Willem Ferrellem, odtwórcą głównej roli Larsa Erickssonga i współscenarzystą – musieli obejrzeć pliki eurowizyjnych taśm. Bo cały, napisany na kolanie scenariusz – z jedną zaskakującą sceną – wydaje się przedłużeniem któregoś z klipów prezentujących co roku uczestników konkursu.

Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga, reż. David Dobkin, Netflix, 123 min

Polityka 28.2020 (3269) z dnia 07.07.2020; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Eurowizja dla opornych"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Pisowski multitasking. Wspólne interesy prezeski PZU i rektora UW

Nasi rozmówcy z PiS mówią, że obojga łączą też przyjazne relacje z partią. Beata Kozłowska-Chyła to była doradczyni Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Z kolei rektor Alojzy Nowak ma wsparcie sympatyków PiS pracujących na uczelni.

Anna Dąbrowska
06.05.2021