Film

Przerysowani

Recenzja serialu: „Rysa”, reż. Maciej Migas

„Rysa”, reż. Maciej Migas „Rysa”, reż. Maciej Migas Ipla Premium
Serialowa adaptacja powieści Igora Brejdyganta to połączenie kryminału i thrillera sensacyjnego, a jeszcze bardziej – połączenie ogranych wątków i motywów, zaprezentowanych w wersji dociśniętej do ściany.

Serialowa adaptacja powieści Igora Brejdyganta to połączenie kryminału i thrillera sensacyjnego, a jeszcze bardziej – połączenie ogranych wątków i motywów, zaprezentowanych w wersji dociśniętej do ściany. Główną bohaterką jest komisarz Monika Brzozowska, szablonowa w swojej nieszablonowości policjantka, którą dopadają demony przeszłości, przez co ze śledczej staje się śledzoną, ze ścigającej – ściganą. Co oglądamy gęsto przetykane irytująco nieostrymi, fragmentarycznymi obrazami. Bo komisarz Brzozowskiej w tajemniczy sposób wypadł z pamięci cały rok życia, gdy, jako nastolatka, ostro ćpała. Teraz, ponad dwie dekady później, zaczynają ją nękać migawki z przeszłości, tej odległej, ale też całkiem bliskiej, mające związek z prowadzonym dochodzeniem w sprawie kolejnych brutalnych morderstw w Warszawie.

Rysa, według powieści Igora Brejdyganta, Ipla, 8 odc.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Afisz. Premiery; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Przerysowani"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021