Film

Ameryka na kanapie

Recenzja serialu: „Terapia IV”

„Terapia IV” „Terapia IV” HBO
Czwarty sezon „Terapii” pojawia się dekadę po trzecim i pokazuje, jak wielkie zmiany dokonały się przez ten czas w USA i na świecie.

Czwarty sezon „Terapii” pojawia się dekadę po trzecim i pokazuje, jak wielkie zmiany dokonały się przez ten czas w USA i na świecie. Serial, którego początki sięgają izraelskiego oryginału („BeTipul”), miał obok amerykańskiej wiele innych wersji. Polska (2011–2013) miała tytuł „Bez tajemnic”, jak gdyby stacja bała się, że hasło „terapia” odstraszy widzów. Z dzisiejszej perspektywy – trudno w to uwierzyć. W nowej odsłonie Gabriela Byrne’a w fotelu psychologa zastąpiła Uzo Aduba, laureatka Emmy za role w „Orange Is the New Black” i „Mrs. America”. Jej dr Taylor pacjentów przyjmuje w domu z oszałamiającym widokiem na Los Angeles, ale prowadzi też – pandemicznie – sesje wideo.

Terapia IV (In Treatment 4), HBO i HBO GO, 24 odc.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Afisz. Premiery; s. 95
Oryginalny tytuł tekstu: "Ameryka na kanapie"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020