Film

Gody niezgody

Recenzja filmu: „Teściowie”, reż. Kuba Michalczuk

„Teściowie”, reż. Kuba Michalczuk „Teściowie”, reż. Kuba Michalczuk Gosia Turczyńska / Next Film
Co zrobić, gdy państwo młodzi w dniu ślubu odwołają ceremonię? Przecież weselne dania i alkohol nie mogą się zmarnować, zwłaszcza że goście przyjechali z całej Polski, a gra pozorów jest najważniejsza.

Co zrobić, gdy państwo młodzi w dniu ślubu odwołają ceremonię? Przecież weselne dania i alkohol nie mogą się zmarnować, zwłaszcza że goście przyjechali z całej Polski, a gra pozorów jest najważniejsza. Zaplanowana w drogim hotelu impreza toczy się zatem bez udziału narzeczonych, w oparach wódki wodzirej zaprasza do wspólnych zabaw, a weselny zespół przygrywa do tańca. W centrum uwagi rodzice młodych. Z jednej strony zamożni inteligenci (Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński), z drugiej nieco wycofani prowincjusze (Izabela Kuna i Adam Woronowicz).

Teściowie, reż. Kuba Michalczuk, prod. Polska, 81 min

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Gody niezgody"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022