Film

Wzloty i upadki elit

Recenzja filmu: „Dom Gucci”, reż. Ridley Scott

„Dom Gucci”, reż. Ridley Scott „Dom Gucci”, reż. Ridley Scott Metro Goldwyn Mayer Pictures Inc.
Korupcja, zdrady, łamane kariery, zemsta, zmierzch wartości, operowo-mafijne tło i gwiazdorska obsada – jest tu wszystko.

Drugie w tym sezonie widowisko Ridleya Scotta jest równie ambitnym przedsięwzięciem co „Ostatni pojedynek” i wnosi nie mniej ciekawą refleksję na temat lojalności, chciwości, sztuki uwodzenia w biznesie oraz pozycji kobiety w walce o władzę w ramach rodzinnego imperium. Prosto ze średniowiecznego dworu przenosimy się do nowojorskich drapaczy chmur oraz toskańskich pałaców, bastionów finansowej potęgi rodu Gucci, gdzie właśnie trwają przymiarki do przekazania schedy w godne ręce. Bezkonkurencyjnym kandydatem wydaje się wycofany, nieśmiały student prawa Maurizio Gucci (Adam Driver), ale chłopak popełnia mezalians, zakochuje się w niewłaściwej dziewczynie, za co grozi mu wydziedziczenie.

Dom Gucci (House of Gucci), reż. Ridley Scott, prod. USA, 157 min

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Afisz. Premiery; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Wzloty i upadki elit"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022