Film

Mocne fundamenty

Recenzja serialu: „Bosch: Dziedzictwo”, scen. Tom Bernardo

„Bosch: Dziedzictwo”, scen. Tom Bernardo „Bosch: Dziedzictwo”, scen. Tom Bernardo Amazon Prime
Spin-off liczącej siedem sezonów serii „Bosch” to jeszcze więcej tego samego i w tym przypadku nie jest to powód do narzekań.

Serialowa adaptacja cyklu powieściowego Michaela Connelly’ego, silnie nawiązującego do klasyki amerykańskiego kryminału, z bezkompromisowym w dążeniu do odkrycia prawdy i wymierzenia sprawiedliwości policjantem z Los Angeles Hieronymusem „Harrym” Boschem w centrum była wielkim sukcesem. I wiele wskazuje na to, że jej kontynuacja (już zamówiono drugi sezon) też będzie, bo twórcy, a wśród nich sam Connelly, fundują co prawda bohaterowi trzęsienie ziemi (dosłownie), ale fundamenty wciągającej fabuły pozostawiają nienaruszone.

W wielu aspektach „Bosch: Legacy” to wręcz kolejny sezon „Boscha” – pojawiają się znajomi bohaterowie, kontynuowana jest sprawa z poprzedniego serialu, a nowa jest wariacją na temat łączącego poprzednie sezony grzebania Harry’ego we własnej przeszłości. Z nowości: Bosch (Titus Welliver) przeszedł na policyjną emeryturę, pracuje jako prywatny detektyw (na jego drodze stają, jakże na czasie, rosyjscy bezwzględni mordercy) i dzieli ekranowy czas z dwiema kobietami: swoją córką Maddie (ciut lepsza tutaj aktorsko Madison Lintz), teraz początkującą policjantką, i Honey „Money” Chandler (Mimi Rogers), prawniczą wyjadaczką. Szczególnie cieszy rozbudowany wątek tej ostatniej, bo telewizja wciąż za rzadko daje aktorkom w słusznym wieku szanse stworzenia interesujących, wielopiętrowych kreacji.

Bosch: Dziedzictwo (Bosch: Legacy), 10 odc., Amazon Prime Video

Polityka 21.2022 (3364) z dnia 17.05.2022; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Mocne fundamenty"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Wanna Berlina. Tak kiedyś wypoczywano w uzdrowiskach nad Bałtykiem

O kuracjuszach w Kołobrzegu, Sopocie, Świnoujściu, Dziwnowie... Jak dawniej odpoczywano nad Bałtykiem.

Dariusz Łukasiewicz
20.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną